رندر در معماری چیست؟

در طول سال ها، روش ها و شیوه ای که چگونگی و نحوه طرح های معماری برای مشتریان در اختیار مشتریان قرار می گیرد، به طور چشمگیری تغییر کرده است، به خصوص زمانی که صنعت انقلاب دیجیتال را تجربه کرد. در حال حاضر، رندر معماری نام بازی است، زیرا آن را بسیار موثر و تعاملی نسبت به همتایان سنتی آن است.

روزهایی هستند که معماران فقط بر روی نقشه ها و مهارت های طراحی خود تکیه می کنند و تنها امیدوارند که مشتریانشان چشم انداز آنها را درک کنند. با استفاده از گزینه های مختلف تجسمی مانند تصاویر تولید شده از کامپیوتر، تصاویر ۳D، photomontages، انیمیشن، ۳D تعاملی و واقعیت مجازی از جمله چیزهای دیگر، معماران در حال حاضر می توانند به طور موثر و به اندازه کافی طرح های خود را همراه با تفاوت های ظریف مشخص سازند . برای درک بهتر رابطه بین ارائه دهی معماری و طراحی ارتباطی، بیایید نگاهی به نحوه ارائه خدمات رندر معماری در طول سالها داشته باشیم.بنابراین رندر در معماری را میتوان ارائه نهایی طرحمان در جهت مشخص نمودن جزئیات طراحی با استفاده از رنگ آمیزی و هاشورو بافت و نور و … دانست که تاثیر به سزایی در نمود بیشتر طراحی ما خواهد داشت و میتواند شکل واقعی تری به طرحمان ببخشد.
استفاده از نرم افزار سه بعدی مدل سازی و رندر
استفاده از نرم افزارسه بعدی Modeling and Renderingبه عنوان پیش نمایش در ارائه رندر معماری رواج پیدا کرد. در این حالت نه تنها مشاهده سه بعدی طرح ها امکان پذیر بود، بلکه آنها یک مدل واقعی تر و قدرتمند را ارائه دادند که به بینندگان امکان می داد که ترکیب، هندسه، مواد و مشخصات طراحی را با شیوه ای واقعی و گسترده آشنا کند.

ارتباط بخشیدن به اشکال سه بعدی در رندرینگ

اگر چه مدل سازی و انیمیشن سه بعدی ابزار شگفت انگیز برای ارائه طراحی ها به مشتری است، تجربه کل بدون مشارکت مشتری کافی نخواهد بود. این موضوع به این معنا است که درارائه رندرنظرات مشتریان نیزبه شکل تعاملی می آید. این اجازه می دهد تا بینندگان در اطراف محیط سه بعدی طراحی ها حرکت کرده و حتی آنها را قادر به اضافه کردن برخی از ویژگی های به طراحی و یا مدل در زمان واقعی خواهد کرد. بنابراین رندر تعاملی یکی از مؤثرترین ابزار ارتباطات طراحی است، زیرا ورود انسان به جلوی و مرکز تجربه کل است.
مجموعه تاپ اسکچ با داشتن تجربه ی طراحی و معماری داخلی در بخش های مختلف مسکونی – اداری – تجاری و به صورت آکادمیک به شما علاقه مندان آموزش در زمینه مهارت های اسکیس و راندو کمک خواهد نمود تا تکنیک های طراحی اولیه را بیاموزید.